Manager logistică/ transportator

Suntem mereu în dinamică și avem nevoie de cineva care ne-ar ajuta să ne mișcăm înainte la propriu. Dacă te miști în trafic precum peștele în apă, iar a pune lucrurile la locul lor este pentru tine o adevărată pasiune, atunci ești cel de care avem nevoie. Dorim să completăm echipa cu un manager logistică/ transportator, care ar contribui la eficientizarea proceselor de lucru și la dezvoltarea lor.

Responsabilități:

  • asigurarea efectuării operațiunilor de transport;
  • gestionarea bugetelor și verificarea activității de livrare;
  • asigurarea listelor de parcurs, semnarea și ștampilarea facturilor;
  • Coordonarea și monitorizarea operațiunilor lanțului de aprovizionare;
  • contribuția la corelarea și ajustarea stocului din depozite;
  • Urmărirea și remedierea erorilor de expediere;
  • Optimizarea procedurile logistice;
  • Supravegherea comenzile și efectuarea ajustărilor pentru a menține nivelurile stocurilor suficiente.

Solicitări:

  • Experiență în coordonarea proceselor logistice;
  • Responsabilitate în organizarea transporturilor, obținerea de tarife și costuri, negocierea cu furnizorii pentru asigurarea profitabilității maxime;
  • Abilitatea de a lucra cu puțină supraveghere și de a urmări mai multe procese;
  • Foarte organizat, cu abilitatea de a face mai multe sarcini, de a prioritiza și de a face față bine într-un mediu solicitant, cu ritm rapid.
  • permis de conducere categoria C;
  • responsabilitate;
  • disciplină;
  • disponibilitate de a lucra într-un program full-time.

Beneficii:

  • colectiv prietenos;
  • implicarea în proiecte interesante;
  • posibilitatea creșterii în carieră și extinderii;
  • atmosferă de lucru creativă;
  • salariu competitiv și sistem de bonusare;
  • participarea la proiecte și evenimente de specialitate.

    Niciun fișier ales